حاجیلی بازهم صحنه را به آتش کشید

2

موزیک فارس_سهنداینانلو: شب گذشته خیابان سئول تهران شاهد ترافیک سنگین ناشی از ازدحام هواداران امید حاجیلی بود که قصد شرکت در کنسرت خواننده محبوبشان را داشتند. این برنامه که در دو سانس پیاپی و در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شد با استقبال کم نظیر دوستداران حاجیلی روبرو شد.

همانطور که انتظار میرفت امید حاجیلی با انرژی و سرشار از شادابی و نشاط بر روی صحنه حاضر شد و در کنار ارکستر بزرگش (بیش از ۳۰نفر) که خودش آن را گروه حاجیلیتو می نامد، به اجرای آثار جدید و قدیم اش پرداخت.

سالن میلاد مملو از جمعیت بود و با کوچکترین فراز و فرود موزیک تا مرز انفجار ناشی از هیاهوی حاضرین در کنسرت پیش می رفت. حاجیلی علاوه بر اینکه خواننده و نوازنده بسیار مسلطی است، شومن قابلی نیز به حساب می آید. چرا که به بهترین شکل جمعیت را مدیریت می نماید. به نحوی که تاکنون کمتر کسی از اجراهایش ناراضی بوده است.

طبق عادت همیشه حاجیلی این بار هم در کنار ارائه قطعات معروفش، دست به ساز شد و آنچه در چنته داشت را به نمایش گذاشت. وی که در محیط آکادمیک به تدریس موسیقی می پردازد یکی از معدود خوانندگان موسیقی عامه پسند ایران است که به اصول و قواعد موسیقی کاملا مسلط است، به بیان دیگر می توان گفت حاجیلی دارای سبک و بینش خاص خودش است که معجونی است از موسیقی پاپ، جَز، فولک و حتی گاهی سنتی که تاکنون هم بازخورد بسیار مثبتی از جامعه دریافت نموده.

امید حاجیلی با اجرای قطعات معروفی چون؛ ربابه، برزی برزی، رعنا و… در کنار چند اثر جدید، برنامه را به پیش برد و همانطور که پیشتر نیز گفته شد در میان اجرای تِرَک های مختلف با شوخی های به جا و به موقع موجبات شادی بیشتر حاضرین در سالن را فراهم می آورد.

اما نقطه عطف اجرای شب گذشته حضور وحید اسداللهی (موزیسین و نوازنده پیشکسوت اردبیلی) بر روی صحنه بود، حاجیلی با معرفی وی به عنوان استاد بزرگ موسیقی آذربایجانی شرکت کنندگان در برنامه دیشب را به استقبال اجرای بی نظیر استاد وحید اسداللهی برد. اسداللهی که به همراه دو فرزند خویش به هنرنمایی پرداخت با تشویق ممتد حضار روبرو شد. پیرامون توانمندی های وی همین بس که او تنها عضو خارجی ارکستر فیلارمونیک باکو است که در نوع خود به عنوان ارکستری بسیار معروف و معتبر شناخته می شود.

در ادامه برنامه حاجیلی از مهمانان ویژه کنسرت دیشب نیز تشکر به عمل آورد که مهمترین آنها خانم و آقای حاجیلی (پدر و مادر امید حاجیلی) بودند و با تشویق بی امان حاضرین در سالن همراه شد.

البته نباید غافل شویم از هنرنمایی جالب توجه “گروه دوّار” که هم در بخش حرکات موزون و رقص سنگ تمام گذاشتند و هم در امر نوازندگی سازهای مختلف به ارکستر حاجیلی یاری رساندند. این همکاری با وجود شلوغ تر شدن سن از جذابیت کار نکاست بلکه باعث افزایش سطح کیفی موزیک و همچنین هیجان انگیزتر شدن اجرا برای هواداران شده بود.

امید حاجیلی پیش از اجرای قطعه پایانی کنسرت در سانس نخست، با حرکتی شایسته اقدام به تجلیل و تقدیر از استاد اسلامی (نوازنده ۸۰ساله سازهای بادی ) پرداخت. اسلامی در آستانه ۸۰ سالگی همچنان می نوازد و در کنار جوانان حاضر در گروه، به نحو احسنت از عهده ارائه قطعات مختلف برمی آید. در این لحظه جمعیت حاضرایستاده و به تشویق این نوازنده پیشکسوت و چیره دست پرداختند.

و اما در پایان باید اضافه کرد که حاجیلی برای بعد از ایام سوگواری محرم و صفر ، وعده ی برگزاری کنسرت های پیاپی و انتشار قطعات متنوع و جدیدی را به هواداران خود داد. وی با تاکید بر این نکته که در دو ماه آینده مطلقا کنسرت و یا اجرایی در کار نیست گفت پس از محرم و صفر با انرژی بیشتری به کارش ادامه خواهد داد.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

2 دیدگاه

  • سهند اینانلو در

   سپاسگزارم از یادآوری به جای شما
   بله ایشون هم بودن البته در عکسها حضورشوم ثبت شده ولی در متن از قلم افتادن.
   بازهم ممنونم

پاسخ دهید