موسیقی فارس-غزل خواجوی: در یک حراجی، ژاکت خاکی رنگ معروف کرت کوبین، خواننده گروه راک نیروانا، که گوشه‌ای از آن سوخته بود، به قیمت ۳۰۰ هزار دلار فروخته شد.

این ژاکت که یک گوشه از آن با خاکستر سیگار سوخته بود، در حراجی نیویورک به قیمت 334هزار دلار فروخته شد، چون زمانی متعلق به کرت کوبِین خواننده معروف راک بوده است.

خواننده و چهره اصلی گروه موسیقی نیروانا این ژاکت خاکی رنگ را هنگام اجرا در برنامه تلویزیونی «آن‌پلاگد» در سال ۱۹۹۳ پوشیده بود که این اجرا به یکی از ماندگار ترین اجراهای این گروه تبدیل شد. این ژاکت از آخرین باری که کرت کوبین آن را پوشیده بود یعنی به مدت ۳۰ سال شسته نشده است.

جالب است بدانید که در یک مصاحبه خبرنگار از کوبین می‌پرسد که آیا می‌توان شادی را خرید و او این طور پاسخ می‌دهد: «بله، شما نمی‌توانید شادی را بخرید، شاید پول من را برای مدتی شاد کند اما من تقریبا با چیزهای کوچک شاد می‌شوم، وقتی به گذشته نگاه می‌کنم به مغازه‌های کوچک می‌رفتم و یک چیز کوچک و کمیاب پیدا می‌کردم و واقعا آن چیز خیلی برایم پرمعنی و زیبا بود چون خریدن آن برایم مثل تیری در تاریکی بود؛ چون تو نمی‌دانستی می‌توانی از پس خرید آن برآیی یا نه.»

او این طور ادامه داد: « وقتی دقیق نمی‌دانی که دنبال چه چیزی هستی و وقتی آن چیز را پیدا می‌کنی، برایت حس خاص تری نسبت به این‌ که وقتی هزاران دلار داری و وارد مغازه می‌شوی و کل آن مغازه را یک‌جا بخری، دارد. این اصلا خاص نیست»

او در ۲۷ سالگی، در آوریل سال ۱۹۹۴ با شاتگان به مغز خود شلیک و خودکشی کرد.

درباره ی نویسنده

غزل خواجوی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *