«دخترک فال بین» در روز تولد علیرضا افتخاری منتشرشد

0

موسیقی فارس-«دخترک فال بین» عنوان قطعه ای است با صدای علیرضا افتخاری که همزمان با سالروز تولد این خواننده منتشر شد.

این قطعه موسیقی از قطعات قدیمی این خواننده است که  بر روی شعری از کریم فکور توسط اکبرمحسنی آهنگسازی شده و تنظیم آن را بهنام خدارحمی به عهده داشته است.

«خترک فال بین» یک قطعه تمام آکوستیک است که در ضبط آن نوازندگانی چیره دستی همچون علی جعفری پویان، عمادنکویی، همایون رحیمیان، سینا جهان آبادی (ویلون)، میثم مروستی، پیام طونی(ویولا)، کریم قربانی(ویلونسل)، بهنام خدارحمی(پیانو)، شهریار فریوسفی(تار)، بهروز قنسولی (قانون)، محمود رحمانی پور (عود)، بابک خواجه نوری(تنبک)

وعلی دولو(سازهای پوستی) هنرنمایی کرده اند.میکس و مسترینگ آن را نیز امیر جاویدان انجام داده است.

این قطعه یکی از قطعات آلبوم «نوای اساتید» است که همزمان با آلبوم «صیاد» منتشر شده بود.

«نوای اساتید» اثری از فضل‌الله توکل، اسدالله ملک، اکبر محسنی و جهانبخش پازوکی که علیرضا افتخاری آن را خوانده‌است. این آلبوم بازخوانی آثار این آهنگ‌سازان است و جزو آثار پرفروش در سال ۱۳۸۷ بوده‌ که توسط سونی و آوای نوین اصفهان منتشر شده‌است.

در توضیح این آلبوم آمده است: «نوای اساتید مجموعه‌ای گرد آمده از آهنگ‌هایی است که در سال‌های دور با نغمه‌پردازی آهنگ‌سازان و خوانندگانی که در دل مردم آن زمان جای داشتند بر پردهٔ موسیقی کشیده و نقشی بیاد ماندنی در رستهٔ آوازهای مردمی رقم زدند و اما امروز دورانی است که دیگر از خاطره نامی بیش نمانده‌است. ما بر آن شدیم که تا با همیاری همکاران در موسیقی آن آوازها را دگرباره با نگاهی از جنس دیروز و رنگ و بویی از جنس امروز بازسازی کنیم.»

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید