+کتاب «زمینه شناخت تنبور» منتشر می شود

موسیقی فارس- لی‌لا رضایی: موسیقی دان کرد و نوازنده تنبور تار و سه تار درباره روزمرگی های کرونایی گفت: متاسفانه کرونا کاروبار و کسب و کار همه را تسخیر کرده است. یکی دو سال است که اوضاع اصلا خوب نیست! نه مردم و نه هنرمندان هیچ یک دستشان به کاری نیست و نمی توانند کاری از پیش ببرند.

 این دانش آموخته آهنگسازی در ادامه افزود: طی این دو سال که کرونا جهان و جهانیان را فلج کرده است، تنها کاری که توانستم در خلوت خود و در حوزه فعالیت هنری‌ام انجام دهم، تجدید چاپ یک کتاب قدیمی از تالیفات خودم بود.

 وی افزود: این کتاب «زمینه شناخت تنبور» نام دارد که حدود ۱۰- ۱۵ سال پیش تالیف کرده بودم و با ویرایش جدید سعی در انتشار وپخش آن به بازار موسیقی و تحقیق و پژوهش دارم.

 کاکی ادامه داد: در  نسخه جدید این کتاب یک سری مطالب حذف و اضافه شده است .یک سری مطالبی که پیش از این فکر می‌کردم مناسب دانش‌آموختگان است و این‌طور نبوده، مانند پژوهش ها و تحقیق ها از این کتاب حذف شده و یک سری نکات آموزشی در خصوص شناخت تنبور به آن اضافه شده است. همچنین یک سری مطالب که به ذهنم رسید را به آن اضافه کردم و یک سری چیزها که احساس کردم لازم نبوده و نیازی به آنها نیست را حذف کردم.  ناگفته نماند که این کتاب تغییرات چندانی نداشته اما نسبت به 10-15سال گذشته تکمیل تر و به روز تر شده است.

 حیدر کاکی در در ادامه تاکید کرد: کتاب «زمینه شناخت تنبور» از هفته آینده در دسترس علاقه مندان و هنرجویان این رشته از نوازندگی قرار خواهد گرفت. امید که توانسته باشم قدمی هر چند کوچک در جهت اعتلای فرهنگ و هنر موسیقی بر داشته باشم.

 وی در پایان گفت: امیدوارم به زودی کرونا دست از سر جهان بردارد تا بتوانیم همچون گذشته رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنیم.

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *