برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش «یامال» به تعویق افتاد

0

موسیقی فارس-رئیس چهارمین جشنواره موسیقی کیش«یامال» از تعویق زمان برگزاری این رویداد هنری و اجرایی شدن آن در دی ماه امسال خبر داد.

به گزارش موسیقی فارس بدریه بحرینی اظهار کرد: چهارمین جشنواره موسیقی کیش روزهای 20، 21 و 22 دی ماه امسال در جزیره کیش برگزار می‌شود.

مدیر هنری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام در این رویداد و اعلام آمادگی 27 گروه موسیقی مختلف برای شرکت در جشنواره، عنوان کرد: داوری‌های اولیه آغاز شده است و بعد از بررسی نهایی هیات انتخاب، گروه‎‌های راه‌یافته به مرحله پایانی این جشنواره موسیقی که از استان‌های هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و بوشهر هستند، به صورت رسمی اعلام خواهند شد.

وی عنوان کرد: با توجه به تراکم برنامه‌های متعدد و متنوع فرهنگی و هنری در روز کیش و تمایل تیم اجرایی به هر چه کیفی‌تر برگزار شدن جشنواره موسیقی، رویداد یادشده در دی ماه شکل اجرایی به خود می‌گیرد.

وی ادامه داد: حدود 20روز پیش از آغاز جشنواره، گروه‎‌های راه‌یافته به مرحله نهایی جهت اجرا در جزیره کیش به صورت رسمی از درگاه اینترنتی  festival.kish.ir  معرفی خواهند شد.

بحرینی در ادامه افزود: این جشنواره در نظر دارد به معرفی فرهنگ‌ها، قومیت‌ها و سنت‌ها بر اساس رنگ‌آمیزی در سواحل جنوبی از دریای عمان تا خلیج فارس و استان‌های جنوبی ایران بپردازد.

رئیس چهارمین جشنواره موسیقی کیش یامال تصریح کرد: مهمترین هدف بزرگترین رویداد موسیقیایی جزیره کیش، مورد توجه قرار دادن کیش با سابقه تاریخی و دیرینه خود از نظر فرهنگی و موسیقایی است و در کنار آن رونق کسب و کار در جزیره، ایجاد جاذبه‌های گردشگری و آشنایی با فرهنگ بوم‎‌گردی است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید