بازخوانی پرونده برگزاری یک کنسرت در جزیره کیش؛

حوصله “ژن‌های خوب” در قرنطینه سر رفته، یا سُنبه مافیا پُر زور است؟

0

موسیقی فارس_سهنداینانلو: در روزهای اخیر اخباری مبنی بر برگزاری کنسرت محسن ابراهیم زاده در جزیره کیش منتشر شد که همچنان صحت آن مورد تایید مسئولین و دست اندرکاران نیست.

به گزارش موسیقی فارس، پس از انتشار اخبار برگزاری جلسات برای بازگشایی سالن های کنسرت، امیدها برای شروع دوباره فصل کنسرت‌ها پس از ماه رمضان قوت گرفت اما حالا با گذشت بیش از یک هفته از عید فطر همچنان اظهارنظر صریح و دقیقی از اعضای شرکت کننده در آن جلسات شنیده نمی شود. در عوض آن چه در فضای مجازی (توسط یکی از وبسایت‌های خبری موسیقی) سینه به سینه نقل می شود، احتمال برگزاری کنسرت خوانندگان سرشناس پاپ در جزیره کیش است، در حالی که طبق اعلام دفتر موسیقی وزارت ارشاد در جلسات مذکور فقط نمایندگان سالن های تهران حضور داشتند و عملا فقط هشت سالن مورد بحث بوده و صحبتی از برگزاری کنسرت در استان دیگری به جز تهران به میان نیامده بود.

پارک ساحلی جزیره کیش

دفتر موسیقی: ما مجوز نداده‌ایم اما ممکن است در کیش برگزار شود!
در همین کش و قوس علیرضا سعیدی، خبرنگار اختصاصی خبرگزاری مهر با محمد اللهیاری (مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد) به گفتگو پرداخته است که بخش هایی از آن را می خوانید.
اللهیاری در مورد اخباری که در رسانه های حوزه موسیقی مبنی بر برگزاری کنسرت در جزیره کیش شنیده می شود گفت: آنچه در برخی از رسانه‌ها و صفحات مجازی به طور غیررسمی شنیده شده دلالت بر برگزاری قریب‌الوقوع برخی کنسرت‌ها در جزیره کیش دارد که هنوز به صورت رسمی از سوی برگزارکنندگان اعلام نشده اما با توجه به اینکه در جزیره کیش پیرامون ماجرای کرونا وضعیت سفید اعلام شده دور از ذهن نیست که کنسرت‌ها در جزیره کیش برگزار شود.
وی در مورد جلساتی که دفتر موسیقی با نمایندگان صنوف حوزه موسیقی داشته نیز اینچنین گفته: به هر حال جزیره کیش از جمله مناطقی است که از امتیازات و اعتبارات قوانین مربوط به مناطق آزاد تجاری تبعیت می‌کند و همین موضوع هم می‌تواند احتمال برگزاری کنسرت در کیش را بیشتر کند. اما آنچه من به‌عنوان مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانم بگویم این است که هنوز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ‌گونه مجوزی برای برگزاری کنسرت در تهران و شهرهای مختلف کشور صادر نشده و ما همچنان منتظر اعلام رسمی این مجموعه هستیم. بعد از برگزاری جلسات متعددی که با نمایندگان اصناف مختلف حوزه موسیقی داشتیم پیش‌نویسی برای نحوه برگزاری کنسرت‌ها توسط شرکت‌های برگزارکننده و تالارهای میزبان تدوین و از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ستاد ملی مقابله با کرونا جهت بررسی ارسال شد.
اللهیاری در پایان و در ارتباط با پاسخ ستاد ملی مبارزه با کرونا به نامه وزارت ارشاد نیز گفت: اکنون ما منتظر اعلام ستاد در این حوزه هستیم و پیش‌بینی می‌کنم که در روزهای پایانی خرداد ستاد ملی مقابله کرونا نظر رسمی خود درباره برگزاری کنسرت‌ها را اعلام کند.

محسن ابراهیم زاده
عکاس: ملیکا انصاری

وعده کنسرت، بدون اطلاع وزارت ارشاد؟!
با نگاهی گذرا به اظهارات مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در می‌یابیم که این نهاد دولتی به کل از جریان کنسرت در جزیره کیش بی اطلاع بوده و یا لااقل خود را بی اطلاع نشان می دهد. اما سئوال مهمی در این بین مطرح است؛ آیا بدون تایید وزارت ارشاد مجوزی برای کنسرت صادر می شود؟! پاسخ این پرسش برای تک تک شهروندان ایرانی مشخص است؛ خیر! پس چگونه امکان دارد با چنین قطعیتی خبر برگزاری کنسرت در یک جزیره را در رسانه ها مطرح کرد و با هیچ واکنشی هم از سوی مسئولین ارشاد روبرو نشد؟ حال بگذریم از روایت های ضد و نقیضی که در فضای مجازی جریان دارد و افرادی با موقعیت های تعریف نشده و غیررسمی با قطعیت خبر از برگزاری این کنسرت ها می دهند!

جلسه شورای سلامت جزیره کیش

کیش؛ جزیره ای برای قرنطینه ژن‌های خوب
در اوایل روزهای بحران کرونا اخباری مبنی بر مسافرت عده ای از مسئولین و افراد خاص به جزیره کیش شنیده می شد که همزمان شده بود با توصیه های دولت مبنی بر “عدم اقدام به مسافرت”، ولی سیل اخبار و روند تحولات به قدری سریع و هیجانی بود که این موضوع در بین آمار و ارقام قربانیان این ویروس مهلک گم شد تا این که مجددا با انتشار خبر برگزاری کنسرت در این جزیره جنوبی کشورمان “موضوع کیش” دوباره در بین کاربران فضای مجازی مورد بحث واقع شد. حال سئوال اصلی این است که با وجود حساسیت های بسیار جدی و سختگیرانه وزارت ارشاد در امر برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری، چگونه ممکن است یک مدیربرنامه و یک رسانه ظاهرا غیرمسئول چنین ادعایی بکنند ولی مقام مسئول صدور مجوز کنسرت اعلام بی خبری کرده و حتی ادعا کند کیش منطقه “آزاد” است و قوانین خاص خودش را دارد؟! آیا کسی به یاد دارد خواننده ای بدون اجازه ارشاد در این جزیره زیبا به روی استیج رفته باشد؟

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید